Liposukcja / Lipoliza laserowa

LIPOSUKCJA WAL (water-jet assisted liposution)

Czym jest body jet?

Body Jet® jest pierwszym na świecie urządzeniem, wykorzystującym metodę WAL (water-jet assisted liposuction), która stanowi doskonałą alternatywą dla konwencjonalnej, bolesnej liposukcji. Zabieg przeprowadzany za pomocą urządzenia Body Jet charakteryzuje się krótkim okresem rekonwalescencji, efekty natomiast są natychmiastowe. Z racji unikalnej metody wypłukiwania tkanki tłuszczowej z ciała pacjenta, pobrany materiał można reimplantować ponownie, wykorzystując go do modelowania innych partii ciała. Body Jet jest doskonałą propozycją dla osób ceniących sobie bezpieczeństwo i skuteczność.

Unikalność zabiegu Body Jet® tkwi w nowatorskiej metodzie WAL. Zabieg polega na wypłukiwaniu tkanki tłuszczowej zmodyfikowanym roztworem Kleina , który jest wprowadzany do organizmu za pomocą kaniuli. Roztwór wnika w przestrzeń międzykomórkową i rozluźnia jej strukturę, nie niszcząc przy tym naczyń krwionośnych lub nerwów, które są delikatnie przemieszczane wraz ze strumieniem roztworu i w ten sposób nie doznają uszkodzeń mechanicznych.

Na czym polega zabieg?

Podczas zabiegu, lekarz łagodnym strumieniem wody, wprowadzanym w ciało pacjenta kaniulą, uwalnia adipocyty, czyli komórki tłuszczowe, przeznaczone do usunięcia. Wykorzystywany strumień wody jest podobny do łuku wodnego, dlatego nie rozrywa tkanek. Ruch kaniuli uzależniony jest od strumienia płynu i penetruje tylko te miejsca, które są już przygotowane. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego i łagodności ruchów, liposukcja przebiega bez komplikacji, a zabieg jest wysoce bezpieczny i niemalże bezbolesny. W trakcie zabiegu płyn jest odessany wraz z komórkami tłuszczowymi za pomocą tej samej kaniuli, za pomocą której był on wpompowany. Taki system aplikacji nie powoduje uszkodzeń mechanicznych tkanki, obrzęków oraz krwiaków. Jednoczesne podawanie i odsysanie płynu znacznie podnosi bezpieczeństwo zabiegu. Ponieważ płyn nie jest gromadzony w tkance, nie powstają obrzęki ani mechaniczne uszkodzenia tkanki.

Zabieg Body Jet® jest w większości przypadków całkowicie bezbolesny. Jest to wynikiem innowacyjnej metody, dzięki której odsysanie tłuszczu i infiltracja powiązane są z jednoczesnym podawaniem znieczulenia miejscowego.

Zapraszam do zapoznania się informacjami, badaniami oraz prezentacjami, które znajdzie Pan/i pod adresami:.

Body jet eco: http://inmedical.pl/portfolio_page/body-jet-eco/

Body jet: http://inmedical.pl/portfolio_page/body-jet-2/

Body jet evo: http://inmedical.pl/portfolio_page/body-jet-evo/

Badania kliniczne: http://inmedical.pl/badania-i-wiedza-nowa/

Materiały video: http://inmedical.pl/WAL-media-center/

Proszę do tygodnia przed zabiegiem wykonać następujące badania:

 • APTT,
 • INR,
 • Morfologia,
 • Elektrolity,
 • Mocznik,
 • Glukoza,
 • W przypadku liposukcji brzucha: USG jamy brzusznej
 • RTG klatki piersiowej (maksymalnie 12miesięcy wcześniej)
 • Grupa krwi (krew karta lub druk grupy krwi)

Proszę zabrać ze sobą:

 • Pantofle,
 • Koszulę,
 • Wygodne obuwie i ubranie

Przed zabiegiem wskazana jest depilacja okolicy intymnych (w przypadku zabiegu liposukcji brzucha).
W dniu zabiegu proszę nie używać balsamów ani kremów na skórę.
Przed zabiegiem (około 2 godz. wcześniej) należy spożyć lekki posiłek, oraz zażyć leki.

Zalecamy aby po zabiegu pacjent nie prowadził samodzielnie pojazdu, oraz aby opuścił klinikę w towarzystwie osoby bliskiej.

Zalecenia po zabiegu:

Po zabiegu pacjent/ka wymaga kilkudniowego okresu rekonwalescencji.

Przez około 6 tygodni po zabiegu wskazane jest stosowanie odzieży uciskowej (rodzaj zależny jest od okolicy zabiegu). Przez pierwsze 2 tygodnie odzież uciskową należy stosować 24 godziny na dobę, przez kolejne tygodnie tylko w ciągu dnia.

W około 10 dobie od zabiegu należy rozpocząć serię zabiegów: drenażu limfatycznego i/lub masażu okolicy zabiegu.

Pierwsza wizyta kontrolna planowana jest w około 7-10 dobie, kolejna po 2-3 miesiącach.

Powrót do aktywności fizycznej (aktywność sportowa) możliwy jest po około 2 tygodniach, powrót do aktywności zawodowej w 5-7 dobie (w zależności od charakteru wykonywanej pracy)

 

Przed zabiegiem

Po zabiegu